Autotripi eri: Stanwood ja Camano saar

Autotripi eri: Stanwood ja Camano saar

Vallutasime ühel kevadisel nädalavahetusel  järgmise maamärgi. Päevasest autotripist täiesti piisab, kui tahta aimu saada, mida kujutab endast pisike Camano saar. Saari on siinses lahesopis üsna palju ning senine veendumus on küll selline, et neid tasub kindlasti avastada.

Kui kiirteelt maha keerata ja mööda rannikuserva Camanole suund võtta, siis kulub selleks meie juurest ainult poolteist tundi. Saarele pääseb autoga ning ülemineku mandrilt saarele võib väga kitsa jõesängi tõttu üldsegi maha magada.
Rannikuäärne tee pakub nii vaastikuvaateid, kui ka tihedat metsa.

Vahetult enne seda olematut ülesõitu leiab koha nimega Stanwood, mida tasub samuti lähemalt uurida. Seal on mõned kobedad rannikuäärsed pargialad ning pisike madal linnake, kus on kohustuslik vanakraamipood ja paar muud butiiki. Üsna ootuspärane ja stereotüüpne koht, kus kohustuslik peatus teha.

Edasi Camanole. Komakujulise saare pindalala on ümmarguselt 100 ruutkilomeetri ringis ning seal elab 15 000 inimest. Saar on peamiselt tuntud oma ilusate randade, loodusparkide ja matkaradade poolest. Otsest saare keskust me ei tuvastanud, pigem asuvad erinevad võtmekohad üle saare laiali. Kuna saar ise on aga piisavalt väike, siis jõuab seal päeva jooksul punkte võtta küll.
Kriban järgnevalt mõned põnevamad kohad üles. Muus osas oli saar nagu saar ikka, sisemaal olid teeäärsed vaated üsna sarnased Eestimaale. Põllud, okaspuumetsad, majad, farmid jne.

English Bloom kaitseala

Ajalooline rannaalaga park paikneb endistel puidutööstusaladel, mis tegutses 20ndatel ja 30ndatel aastatel.Alles 90ndate lõpus sai sellest paigast kaitsealaga park, kus on ka matkarajad ning linnuvaatluspunktid. Vees asuvail vanadel kaipostidel on ports linnumaju, kus erinevad sulelised ka toimetasid.

Ale Spike Brewery

Ühes laohoonete moega kompleksis märkasime Camano saare kohalikku õlletehast ning keerasime kohe ka sisse, et midagi põnevat koju kaasa osta. Selgus, et valmis purke kohe olemas olegi. Seal käib asi nii, et kui sa kohapeal õlleklaasi ette ei soovi võtta, siis saad valida endale sobivad pruulid ja lasta need otse vaadist silme all purki pressida. Natuke ootamist, kohalikega vestlemist ja olidki kodukootud siltidega purgid valmis meiega kaasa reisima.

Utsalady Point Park

Imepisikese pargiga ajalooline punkt, mis tähistab paika, kuhu selle piirkonna esimesed valged inimesed elama asusid. Võrkaiaga ümbritsetud pargist avanevad päris head vaated rannikule.

Camano Island State Park

Taaskord üks rannaalaga rahvuspark, kus on kämpimiskohad, matkarajad - ühesõnaga aktiviteeti igale maitsele. ilus koht, kus rannapiknikku teha. Näiteks.

Matzke galerii ja aed

Leidsime suvalisest bukletist info, saarel asub üks galerii, millel on ka aed, kust võib leida mõned skulptuurid. Mis see siis korra üle vaadata ei ole, mõtlesime meie. Keerasime metsavahele sisse ja veetsime seal oodatust palju rohkem aega. Väga maagiline koht. Piltidel olevad taiesed on muideks kõik müügiks.

Ja lõpetuseks. Mitu kummituslikku tooli leiad allolevalt pildilt?